Stránky oktávy A a oktávy B

Archiv úvodníků


kategorie:
úvod - o nás - ples - tablo - specialitky - odkazy - kniha hostů - FAQ

Úvod


O nás

Ples

Tablo

Specialitky

Odkazy

Kniha hostů

FAQ
stránky byly testovány v těchto prohlížečích:
Firefox 1.0.6
Internet Explorer 6
Opera (7.5)

KOPIRAT 2004-2005
ALL RIGHT REMADE


Veselé Vánoce

Všem vám přejeme krásné a šastné Vánoce strávené v pohodové atmosféře.
Dalo by se toho napsat i víc, ale proč? Snad se vám všem vánoce vydaří.
- 1. ZÁŘÍ 2005 -

Se začátkem září přichází nový úvodník. 1.9. si to svojí... "podstatností" jaksi žádá. Nás, co jsme již po maturitě, se sice příliš nedotkl, neboť ač mnozí z nás již absolvovali zápisy na vysoké školy, stále jim zbývá ještě pár týdnů volna. Mnozí naši kamarádi a známí byli ale už dnes nuceni dojít do školy (gymplů a dalších ústavů), kde po nich navíc brzy začnou natahovat spáry kruté opakovací písemky, za což si snad zaslouží trochu soustrasti. Takže jim přejeme mnoho úspěchů a trpělivosti.

Také tu pro všechny přinášíme jedno motivační foto:

Lebka přeje mnoho štěstí...

Předcházející dva měsíce bez aktualizace mohly vzbudit podezření, že naše stránky odumírají. Není tomu tak, jen jsem byl (podobně jako mnozí další) po většinu času mimo Prahu a také mimo internetové připojení. Nadchází čas to vynahradit.
Můžete očekávat, že se tu objeví pár postřehů z našich prázdnin (pokud budou mít ostatní vůli sem něco hodit).

Na požádání sem dávám odkaz na v lecčems užitečné stránky - www.kampomaturite.cz

www.kampomaturite.cz - vzdělávací portál


Po dlouhé době - 28. června 2005

Jak mě již mnozí upozorňovali, dlouho se tady nic nezměnilo. Nejen, že jsem nezačal se slibovanou přestavbou stránek, ale ani nepřibylo nic nového. Tedy kromě podařených fotek od Jena D (kterému tímto děkuji) ve tvůrčí diskusi.
I když to tak možná nevypadá, po maturitě mají mnozí více aktivit než před ní. Sice nemusí už chodit do školy, což je příjemný fakt, ale nesmíte z toho automaticky usuzovat, že teď udělají všechno, na co předtím pro nedosatek času kašlali. Takže teď asi už chápete, proč jsem aktualizaci stránek provedl až po více jak měsíci.

Jako malé odškodnění tady mám jednu zajímavost. Nudí vás zával otravných reklam? Chtělo by to nějakou neotřelou reklamu. A to tahla je...


takova nobvykla reklama

kliknutím zobrazíte detailní fotku


Malá tipovací otázka: ve kterém městě jsem to vyfotil?


Po maturitě - neděle 22. května 2005

aneb
konečně nový úvodník

Tak jsme odmaturovali, což byl důvod k oslavám (i když jak se říká - důvod se najde vždycky). Ve čtvrtek šel málokdo z nás spát, ale to asi nikoho nepřekvapí. Pomaturitní večírek je pomaturitní večírek. Nálada byla velmi dobrá, takže nemá smysl, abych byť květnatě popisoval, jak všechno probíhalo. Co byste z toho stejně měli?

Podvratní jazykové tvrdili, že na našich stránkách už nebude nic přibývat. Samozřejmě že je opak pravdou. Časem se bude objevovat stále něco nového. Přibudou nějaké fotky a odkazy. Nabídnem také nové specialitky. Až začneme studovat na vysokých, zmíníme se vám, jaké to kde je, to bude však až zadlouho.
Zatím projde www.oab.wz.cz menší rekonstukcí. Místo sekce Novinky tu vyroste sekce Akce, kde se bude objevovat info o akcích plánovaných i poohlédnutí za akcemi už proběhlými.
A budou i další (avšak menší) změny.

Zatím bych všechny rád upozornil, že Tablo oktávy A je zařazeno do soutěže o nejlepší tablo na www.maturita.cz. Takže správně rozvažte, pro koho budete hlasovat!

Nominace MATURITA.CZ - nejlepší tablo na webu
Naťuknutí - sobota 23. dubna 2005

Když se tak podíváte ve škole na většinu třídních nástěnek, co vás napadne? že za moc nestojí (s lítostí musím dodat, že o  nástěnce oktávy A to platí tuplem). Na většině ploch, které by měly být výstavním štítem tříd, visí několik povinných papírů (školní řád, plán akcí), pak pár článků ryze nezajímavého obsahu, cáry z vlastní oficiální (školní)tvorby, zažloutlé zbytky časopisů, sem tam nějaké ty zbytky vánoční výzdoby a občas nějaký ten plakát k filmu nebo hudební skupině.
Pravda, jsou tu i světlé výjimky - třeba nástěnka sexty A, která podává informace o aktuálních tématech a kde také visí stripy s Ga*fieldem (mimochodem, odkud jste to stáhli? - dejte odkaz), nebo psychotest v jedné ze septim. Zajímavé byly také miniportéty studentů (teď už nevím ve které třídě), ale nevisí už trochu dlouho?

Na některých jiných gymnáziích se zadní stěna třídy stává hlavním prostorem pro ukázku kreativnosti i dalších schopností studentů. Píle se neomezuje jen na ověšení nástěnky, ale i na vytvoření rozsáhlých výstavek a sbírek. Takto to třeba vypadá v jedné nejmenované třídě na Keplerově gymnáziu.

zátiší - keplerovo gymnázium
(kliknutím otevřete fotku v plné velikosti)


Pokud máte nějaké podobné fotky nebo vás napadají podnětné návrhy,
zastavte se v tvůrčí diskusi.
Úvodník - středa 6. dubna 2005

Opět jsem porušil, co jsem sliboval, ale tentokrát v tom dobrém smyslu(snad). Ještě před pár dny jsem tady tvrdil, že nový úvodník napíši až po maturitě. Na základě hezkého slunného odpoledne, osvěžujícího posezení na čerstvém vzduchu a dostatku osvěžujícího nápoje (pěnivé minerálky s příchutí ječmene) jsem se rozhodl, že o něčem se přeci jen zmínit musím. Jak asi víte (nebo nevíte), dnes jsme psali maturitní práci z češtiny. Každý se s tím nějak popral. Jak, to těžko říct.

Zajímává vás, jaké jsme měli možnosti? Tak se podívejte na naskenované zadání naší maturitní práce.
Co byste si vybrali? Hlasujte v anketě.

Úvodník - duben 2004

Máme tu začátek dubna a konečně také nový úvod. Blíží si čas popravčího tribunálu. Už to začíná - ve středu 6. dubna píšeme maturitní slohovoupráci z českého jazyka. Ústní část maturit skládáme v půlce května - dostali jsme i rozpis. Ale dosto už o tom.

Maturitní ples se podařil, to lze říci snad i bez nadsázky. Původně jsem sliboval, že tady budou nějaké fotky. Změna plánu - nebudou. Spustil jsem totiž zvláštní stránky pouze o maturitním plesu (www.maturitni-ples.wz.cz). Naleznete na nich fotky a něco navíc. Pokud máte nějaké zajímavé fotky z plesu nebo afterparty, budeme rádi, pokud nám je pošlete, abychom je mohli publikovat.

Da school crew? Ano, opravdu, stojí za zhlédnutí.

Tak toť zatím vše. Nový úvodník očekávejte na konci května - po maturitě.

Úvod

Jsme studenti ústavu, který se jmenuje Gymnázium Horní Počernice  a nachází se v ulici Chodovická 2250 v již zmíněné  východní periférii Prahy jménem Horní Počernice. Většina z nás strávila (proseděla) v tomto osmiletém gymnáziu už téměř 8 let (někteří méně, někteří s přestávkami i více). 
Osm let, to už je docela dlouho, minimálně na to, abychom zmíněný ústav opustili. Ale nepůjde to tak jednoduše: musíme úspěšně složit maturitu (tzv. prolézt). Hlavu na špalek budeme pokládat až v květnu (i když  mučicí železa nažhaví už v dubnu), takže zatím jenom mlhavě rozeznáváme temné obrysy sekery...


Předtím se však oblečeme do honosných šaškovských hávů a nastane velká ša... chceme říci - sice ne okultní, ne rituální, ne transcedentní, ale snad přece jen kvalitní - Ano, mluvíme o našem maturitním plese

Zatím si ale můžete prohlédnout naše stránky. Zatím nejsou příliš rozsáhlé, ale budou se rozrůstat. A to je také jedna z mála věcí, za kterou vám můžeme ručit. Za ostatní věci jako estetické zhnusení, újmu na mentálním zdraví, podlehnutí závislosti na tvrdém alkoholu nebo měkkých drogách, halucinace, rudý zákal očí (někdo ví), pohoršení nad úrovní html zpracování, zaujetí SM praktikami, obskurdní trancedenci, bezbřehý altruismus a nekonečné sledování filmů Davida Lynche - za to všechno neneseme žádnou, ale opravdu žádnou zodpovědnost. A jak bychom také mohli!

No a aby se neřeklo, že jsme nezdvořilí, tak hned přinášíme:

Poděkování


Tímto bychom chtěli poděkovat vedení školy, našim třídním profesorům a celému profesorskému sboru i dalším členům personálu školy, že na gymnáziu můžeme studovat a získávat tak cenné znalosti a zkušenosti pro pozdější život.
 
Chtěli bychom poděkovat i studentům ostatních ročníků (s výjimkou několika málo členů prim), že je možné vedle nich bez problémů žít.
Dále bychom také chtěli poděkovat základní škole Chodovická, že se můžeme stravovat v jejich jídelně, a také zastupitelstvu Horních Počernic, že umožňuje škole fungovat, ministerstvu školství za totéž, a dokonce i poslanecké sněmovně naší republiky, že osmiletá gymnázia naštěstí ještě nezrušila.

Nazávěr  bychom chtěli samozřejmě poděkovat našim rodičům, za co všechno snad ani není potřeba vysvětlovat.         Aktuálně
- Jen D spustil fórum OAB
www.oabb.wz.cz

logo oab- Obsah úvodní stránky nám už pomalu přerůstal přes hlavu, a tak jsem starší úvodníky přesunul do archivu úvodníků.- Skoro to vypadá, že se pozapomnělo na Da School Crew.
Jen se tam znova podívejte...